Užitak kazališne predstave

Autor: Jasenka Đurić, 21. 11. 2016.

Kao što je već tradicija u odnosima OŠ Domašinec i Općine Domašinec i ove godine Općina je darivala učenika kazališnom  predstavom. U četvrtak,17. studenog, učenici 1. do 4. razreda  u Domu kulture u Domašincu ugostili su kazališnu družinu „Pinklec“ iz Čakovca koja ih je počastila predstavom „Bremenski svirači“. U dinamičnoj izvedbi glazbe, pjesme, plesa i međusobnih dijaloga učenike su proveli kroz međusobne odnose glavnih likova.

Zahvaljujemo načelniku Općine gosp. Dragutinu Lisjaku na inicijativi za ovaj poklon Školi.

Prikaz dojmova učenika donosimo u izvješću u nastavku.

Predstava Bremenski svirači

U četvrtak 17.11.2016. godine učenici nižih razreda Osnovne škole Domašinec te Područne škole Dekanovec i Turčišće išli su u Zadružni dom na predstavu „Bremenski svirači“

Svi smo se ugodno smjestili. Pozdravili ih pljeskom. Na pozornicu je prvi došao magarac Jure, kojeg je kasnije gazda mlinar otjerao od kuće. Psa Rikija je gazda htio ubiti, jer je bio star i nemoćan. Mačku Matildu je njezina vlasnica htjela utopiti. Pijetao Đurek nas je jako nasmijao i skoro je završio u kipućem loncu. Sve je dobro završilo i oni su postali zajedno putujući bend.

Predstava je bila jako smiješna i šaljiva. Voljela bih pogledati više takvih predstava.

Lana Mihalec, 4.a