Uručene nagrade Mladenu Vuku i Renati Martinec

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 16. 10. 2019.

Župan Posavec uručio nagrade za 183 mentora čiji su učenici osvojili prva mjesta na županijskim i državnim natjecanjima, susretima i smotrama održanim u školskoj godini 2018./2019.

Zahvalnost za predanost plemenitom i zahtjevnom poslu kojim se bave te priznanje za postignute uspjehe izrazio im je župan Međimurske županije Matija Posavec koji je povodom Međunarodnog dana učitelja održao prijem za uspješne mentore.

Kada pogledamo broj učenika i broj učitelja koji rade u međimurskom osnovnoškolskom i srednjoškolskom obrazovanju te ih usporedimo s postignutim rezultatima, ne samo da ste iznad nacionalnog prosjeka, već su vaša postignuća zavidna i na regionalnom i međunarodnom nivou. Jedno malo Međimurje koje ima 30-ak državnih prvaka je velik uspjeh i zbog toga smo svi ponosni na vas. Trenutno smo u najvećem investicijskom ciklusu, obnavljamo škole, gradimo dvorane te želimo stvoriti najbolje uvjete u obrazovanju. Grade se istraživački centri i centri izvrsnosti, a sve to radimo sa željom da zadržimo vašu motiviranost u radu s učenicima. Vi ste ti koji iz njih izvlačite kreativnost, gradite znanje i razvijate vještine da postanu stupovi našeg društva te vam zato želimo reći veliko hvala.“, poručio je župan Međimurske županije Matija Posavec.

Vještine naših učenika i profesora mogle su se vidjeti na samoj svečanosti održanoj u zgradi Scheier koju su prekrasnim cvjetnim aranžmanima ukrasili učenici Gospodarske škole Čakovec, dok su učenici Srednje škole Prelog pripremili domjenak te pokazali svoje kulinarske i ugostiteljske sposobnosti.