Obavijest - povratak učenika razredne nastave u školu

Autor: Martina Kivač, 2. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika razredne nastave!

Kao što ste vidjeli u medijima, od 11. svibnja škole bi trebale otvoriti svoja vrata učenicima razredne nastave.

Međutim, epidemiološka situacija i preporuke od strane HZJZ ne omogućavaju povratak svih učenika u školske klupe, nego će se "nastava" organizirati u iznimnim slučajevima za učenike koji ispunjavaju sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1. oba roditelja učenika su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djetetat u vrijeme dok su na poslu (napomena: u našoj školi se nastava za učenike razredne nastave može odvijati od 8.00 do 12.00 prema rasporedu koji će se utvrditi naknadno)

2. učenik nema kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3. niti jedan od ukućana s kojim učenik boravi ili osobe s kojima je učenik u svakodnevnom kontaktu nemaju kronične bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4. niti jedan od ukućana s kojima učenik boravi ili osobe s kojima je učenik u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku od zaraze virusom Covid-19

5. učenik nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simprome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

Hrvatski zavod za javno zdravstvo i dalje potiče ostanak kod kuće sve djece jer će se i dalje održavati nastava na daljinu.

Molimo Vas da pročitate dokumente u nastavku (klik na više) te zaključite hoćete li ipak poslati svoje dijete u školu ukoliko se ispunjavaju gore navedeni uvjeti.

U slučaju da učenik ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja morat će tijekom slijedećeg tjedna potpisati Izjavu u kojoj jamče da su uvjeti ispunjeni te će u tom slučaju učenik moći krenuti u školu poštujući sve propisane epidemiološke mjere koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Nastava na daljinu održavat će se i dalje na način kao i do sada za učenike koji ostaju kod kuće te će se raditi isti nastavni sadržaji za ostvarivanjem ishoda i u školi i na daljinu.

Razrednice će Vas kontaktirati početkom slijedećeg tjedna da Vam objasne eventualne nejasnoće.

O svim drugim detaljima organizacije bit ćete obavješteni slijedeći tjedan.

Priloženi dokumenti:
Preporuke_COVID-19.pdf (1.62 MB)