NASTAVAK SISTEMATSKIH PREGLEDA DJECE ZA UPIS U OSNOVNU ŠKOLU

Autor: Jasenka Đurić, 7. 5. 2020.

U nastavku donosimo dopis koji smo dobili od djelatnosti školske medicine, a u kojem se navode pravila  pregleda za procjenu psihofizičkog stanja djece-obveznika upisa u osnovnu školu.

Obavijesti o terminima pregleda pojedinog djeteta nastojali smo dostaviti svakom roditelju porukama na mail adrese. Ukoliko neki od roditelja još nije dobio tu informaciju molimo da se obrati ravnateljici OŠ Domašinec na broj 099 213 2713.

Prenosimo i zamolbu medicinske sestre kojom ona nastoji skratiti vrijeme pregleda pravovremenom pripremom prateće dokumentacije: zamolila bih roditelje da mi na mail danica.curin@zzjz-ck.hr pošalju obrazac koji ispunjavaju roditelji (1 i 2 stranu) kako bi pripremila zdravstvene kartone njihove djece.

Poštovani roditelji/staratelji,

od 11.5.2020. nastavljamo s pregledima za procjenu psihofizičkog stanja djece obveznika za upis u prvi razred osnovne škole.

Pregledi su prilagođeni trenutnoj epidemiološkoj situaciji i načinu rada preporučenom od strane Hrvatskog društva za školsku i adolescentnu medicinu i Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Radi dogovora o terminu dolaska na pregled  i detaljnijih uputa o načinu provedbe pregleda kontaktirat će vas  medicinska sestra iz Djelatnosti za školsku i adolescentnu medicinu ili ćete dobiti pismeni poziv.

Pregledu mogu pristupiti samo djeca koja nemaju povišenu tjelesnu temperaturu niti bilo koje druge znakove bolesti dišnog sustava (kašalj, kihanje, šmrcanje, grlobolja, problemi s disanjem, itd.).  U pratnji djeteta može biti samo jedan roditelj koji također ne smije imati povišenu temperaturu niti bilo koje druge tegobe od strane dišnog sustava.

Molimo vas da na pregled dođete točno u dogovoreno vrijeme te da, ukoliko ju imate, nosite masku. Prema dosadašnjim preporukama djeca ne trebaju imati masku.

Prije dolaska na pregled ne trebate ići stomatologu radi popunjavanja zubne putovnice, kao niti u laboratorij radi kontrole krvi i mokraće. Nije potrebno niti prethodno javljanje izabranom obiteljskom liječniku ili pedijatru radi popunjavanja upitnog listića o dosadašnjem zdravstvenom stanju djeteta, jer smo te podatke zatražili i dobili direktno od navedenih liječnika. Sve prethodne preporuke imaju za cilj skratiti vaš boravak u zdravstvenoj ustanovi.

Također vas molimo da na pregled donesete postojeću medicinsku ili drugu dokumentaciju (otpusna pisma, nalaze specijalista, mišljenje logopeda, psihologa, defektologa, Rješenje o tjelesnom oštećenju i sl.) ukoliko vaše dijete boluje od neke kronične bolesti ili ima neke teškoće u razvoju. Veoma je važno  da donesete na uvid cjepnu iskaznicu djeteta.

Prilikom ulaska u čekaonicu školske medicine djetetu i pratnji biti će  izmjerena tjelesna temperatura, a roditelje ćemo zamoliti da ispune Izjavu o mogućem riziku zaraze SARS-CoV-2 virusom.

Za sva dodatna pitanja i pojašnjenja možete nas kontaktirati e-mailom ili telefonom:

Zrinka Zvornik Legen, dr.med., spec.školske medicine (ambulanta br 7)

Tel: 386 832 , Mobitel: 098 206 524,   email: zrinka.zvornik-legen@zzjz-ck.hr

Mateja Biškup, bacc.med.techn. (ambulanta broj 6)

Tel: 386 831, Mobitel: 099 731 2332, email: danica.curin@zzjz-ck.hr

Veselimo se susretu s vama i vašim budućim školarcem!

Nadležni liječnik škole

Zrinka Zvornik Legen, dr.med.

« Ožujak 2024 »