Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za školsku godinu 2020./2021.

Autor: Martina Kivač, 15. 7. 2020.

Poštovani roditelji!

Sukladno članku 10. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.), učitelji razredne nastave i stručni aktivi predmeta, na razini škole u višim razredima, OŠ Domašinec donose odluke o odabiru udžbenika u razrednoj i predmetnoj nastavi.

Sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.) sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu. Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima je regulirano Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.).

U školskoj godini 2020./2021. u uporabi u osnovnim školama bit će dvije vrste udžbenika:

• udžbenici iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2020./2021. za razrede koji ulaze u frontalnu provedbu kurikularne reforme (2., 3., 6. i 7. razred), tzv. novi udžbenici
  • udžbenici za 4. i 8. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2014./2015. i udžbenici za 1. i 5. razred iz Kataloga odobrenih udžbenika za osnovnu školu za šk. god. 2019./2020., tzv. postojeći udžbenici.

Sukladno članku 16. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.)  Osnovna škola Domašinec donosi Odluku o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala. Navedena Odluka priložit će se školskom kurikulumu.

Učenici će prvog dana u školi dobiti udžbenike koji su i ove godine osigurani sredstvima iz državnog proračuna (novi) i sredstvima Međimurske županije (već rabljeni udžbenici, dopunjeni novima samo u slučaju da ih nema dovoljan broj ili udžbenici za prilagođene programe). Radne bilježnice i radni materijal kupuju roditelji!

U nastavku je dokument (otvara se tako da se klikne na više) u kojem su navedeni udžbenici, radne bilježnice i dodatni materijali.

Crnom bojom označeni su retci s udžbenicima koje će učenici dobiti u Školi, a retke označene crvenom bojom u kojima su radne bilježnice i dodatni materijali roditelji kupuju sami.

LIKOVNE MAPE: Za slijedeću školsku godinu troškove Likovnih mapa podmirit će Općine Domašinec i Dekanovec. Najsrdačnije zahvaljujemo načelniku g. Tomašeku i načelniku g. Hajdaroviću na ovoj hvalevrijednoj inicijativi u ime Škole i u ime roditelja.

PRIBOR ZA TEHNIČKU KULTURU I FIZIKU: Molimo roditelje da ne kupuju sami u knjižarama potrebne kutije za tehničku kulturu i fiziku. Kutije će naručiti učiteljica tehničke kulture i fizike preko Škole zbog eventualnih reklamacija.

S obzirom da su Zakonom o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu određeni najviši iznosi za obvezni radni materijal koji kupuju roditelji, a radni materijali koje su izabrali učitelji OŠ Domašinec prelaze spomenute iznose, od roditelja ćemo trebati suglasnost za upotrebu spomenutih naslova.

Budući da kvalitetni rad s učenicima pretpostavlja upotrebu materijala koje su učitelji predložili predlažemo roditeljima da ih nabave, a da početkom sljedeće godine i potpišu spomenutu suglasnost.

« Ožujak 2024 »