Sveti Nikola

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 7. 12. 2020.

U petak 4.12.2020. Područnu školu Turčišće posjetio je sveti Nikola. Uz pridržavanje svih epidemioloških mjera  sveti Nikola ipak je došao kako bi djeci uljepšao dan kojem se vesele sva djeca jer čiste čizmice koje stavljaju u prozor kako bi sveti Nikola i njima donio dar koji su zaslužili. Sveti Nikola zaštitnik je djece i pomoraca, bori se protiv nepravde i za ljubav prema bližnjemu.  Uz pjesmu i puno smijeha sveti Nikola pozdravio je djecu u područnoj školi te odgovorio na sva pitanja koja su radoznali učenici postavljali. Poručio je djeci da žive vjeru i ljubav.

Nakon druženja u Područnoj školi Turčišće sljedeća škola na putu svetog Nikole bila je Područna škola Florijana Andrašeca Dekanovec. U Dekanovcu je također bilo veselo, djeca su s nestrpljenjem čekala dragog gosta i bojala se hoće li se ove godine uopće sveti Nikola posjetiti njihovu školu. Sveti Nikola ipak je obišao sve razrede i podijelio sreću, radost i ljubav. Nakon toga uputio se u Matičnu školu gdje su ga djeca već dočekala pjesmom posvećenom svetom Nikoli. Učenici su jedva dočekali slikanje i druženje sa svetim Nikolom kao i postavljanje zanimljivih pitanja, a jedno od njih je bilo zašto Krampusa ove godine nema i gdje ga je sveti Nikola ostavio. U nadi da je ovo prva i posljednja godina u kojoj se moramo toliko strogo držati epidemioloških mjera druženje sa svetim Nikolom priveli smo kraju, a na licima djece ostao je osmijeh i sreća u duši kao i ljubav prema vjeri.