„FLORIJAN I JA 2021.“ - LIKOVNA IZLOŽBA JE OTVORENA!

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 28. 4. 2021.

Je li Janica šminkerica i namiguša? Je li Dorica dancerica, chearleadersica ili pak folklorašica? Je li Regica udavača? Je li Jelka djevojka ogrezla u ovisnost ili je pak izložena bullyngu?Odgovore na ova pitanja dobit ćete ako pogledate virtualnu izložbu učeničkih likovnih radova koju organizira OŠ Domašinec.Nova vremena uvjetovana pandemijom koronavirusa primorala su nas na promjene u realizaciji školskog projekta „Florijan i ja“ koji od 2015. provodimo u OŠ Domašinec i PŠ Florijana Andrašeca Dekanovec.

Prošlogodišnja ideja o likovnom natječaju za učenike osnovnih škola kajkavskog govornog područja realizirana je ove godine. Tema natječaja bila je „Ženski likovi u pjesmama Florijana Andrašeca - Dorica, Janica, Jelka i Regica“, a zadani likovni problemi kontrast i pop-art.

Na natječaj su se javile 22 škole iz 5 županija kajkavskog govornog područja, a ukupno je pristiglo 111 likovnih radova - 88 u konkurenciji nižih i 33 u konkurenciji viših razreda.

Ove godine ostvarili smo i suradnju s Učiteljskim fakultetom – Odsjekom u Čakovcu. U okviru kolegija Metodika kajkavskog narječja i književnosti studenti su pisali seminarske radove o Florijanu Andrašecu s osvrtom na ženske likove iz Andrašecovih pjesama.“

Izložbu otvaramo u srijedu, 28.travnja, na dan kada je Florijan Andrašec rođen davne 1888.godine.

Izložba je zasada virtualna, a dopuste li okolnosti, naknadno ćemo je realizirati i u stvarnome vremenu i prostoru.

Ovim putem zahvaljujemo se Muzeju Međimurja Čakovec i Općini Dekanovec na pokroviteljstvu i donaciji nagrada najboljim učenicima i mentorima.

Radove možete pogledati na poveznici

ili na fb stranici „Projekt Florijan i ja“.

(Tatjana Pintarić)

« Ožujak 2024 »