Županijska smotra LiDraNo 2022.

Autor: Ivan Vincek, 16. 3. 2022.

U organizaciji Županije Međimurske i OŠ Domašinec, u ponedjeljak, 14. ožujka, u Centru za kulturu u Čakovcu održana je županijska Smotra LidDraNo 2022.

Smotru je otvorila pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje i kulturu Blaženka Novak, a riječi dobrodošlice prisutnima uputila je i ravnateljica OŠ Domašinec Martina Kivač. Nekoliko statističkih podataka o broju sudionika Smotre dala je Jasenka Đurić, predsjednica Županijskog povjerenstva za organizaciju smotre.

GALERIJA

Svi mentori koji su radili s učenicima zavređuju posebne čestitke obzirom na kvalitetu uradaka koje su učenici pokazali na Smotri. Dojmljivo je bilo i zalaganje pojedinih mentora koji su bili prisutni u radovima s različitih područja koja Smotra pokriva. Spomenuli bismo posebno one iz OŠ Strahoninec i OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec koji su prijavili radove iz područja literarnog, novinarskog i dramsko-scenskog stvaralaštva.

Ono što zahtijeva posebno veliki trud je izrada školskog lista pa ne iznenađuje da su samo dvije škole prijavile ovu vrstu uratka. Još je vrednije to što je kvaliteta tih listova bila na visokom nivou što i je Povjerenstvo za novinarsko stvaralaštvo potaknulo na prijavu oba lista na državnu Smotru. Jedan je iz OŠ Strahoninec (urednica je Paula Juras iz 8. razreda, a mentorica Dijana Pasarić), a drugi iz OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec (urednica je Luna Povodnja iz 7. razreda, a mentorica Lidija Toth)

Budući da smo imali priliku uživo svjedočiti dramsko- scenskom stvaralaštvu i čuti osvrt Povjerenstva na okruglom stolu, posebno bismo spomenuli Učenike i mentore koji su predloženi za Državnu smotru: učenica 7. razreda iz OŠ „Petar Zrinski“ Šenkovec Elena Ambamović i mentorica Valentina Miller te učenica 5. razreda iz OŠ Nedelišće Lea Branilović i mentorica Željka Pavlic Bedić.

Predsjednica Županijskog povjerenstva smotre LiDraNo:

Jasenka Đurić