> O školi
Škola danas

POVIJEST ŠKOLSTVA U DEKANOVCU

Autor: TATJANA PINTARIĆ, 1. 3. 2013.

1841. – osnovana trivijalna (župna ) škola

22.11.1906. – škola postaje državna

1985. – sagrađena nova školska zgrada (današnja)

Više od sto godina Dekanovec ima svoju školu, zapravo od 1793. godine, kada je crkveni orguljaš djecu učio čitanju i pisanju. Mještani su već tada sagradili školu, a danas je teško zamisliti da je, primjerice šezdesetak godina kasnije, 1857. godine školu u Dekanovcu polazilo čak 256 učenika. Ili da je 1938. u Pučkoj školi u Dekanovcu radilo 6 učitelja u 6 razrednih odjeljenja jer je na području tadašnje školske općine bilo čak 356 školskih obveznika.
Nakon II. svjetskog rata, na početku školske 1945./46. godine, rad u školi organiziran je za područje Dekanovca i Novakovca, ali uvjeti rada znatno su se pogoršali - na jednog učitelja bila su čak 132 đaka, pa je 1951. godine napravljena nova mreža škola u Međimurju. Škola u Dekanovcu postala je šestogodišnja, a s vremenom je svedena na područnu školu kakva je i danas, s nastavom za male đake od prvog do četvrtog razreda osnovne škole.
Danas živući negdašnji đaci dekanovske škole sjećaju se velike, stare školske zgrade koja je srušena i čiji su zadnji stanari bile rode u gnijezdu na vrhu školskog dimnjaka. Na mjestu te škole niknula je nova školska zgrada – baš kao i prva škola u Dekanovcu - građena novcem samih mještana.

POVIJEST ŠKOLSTVA U DEKANOVCU

Autor: TATJANA PINTARIĆ, 1. 3. 2013.

1841. – osnovana trivijalna (župna ) škola

22.11.1906. – škola postaje državna

1985. – sagrađena nova školska zgrada (današnja)

Virtualna učionica

Dragi učenici, u nastavku su poveznice do virtualnih učionica i razrednih grupa u Yammer mreži:

5. A                 5. B

6. A                 6. B

7. A                 7. B

8. A                 8. B

Knjižnica

Upute za prijavu na virtualnu učionicu vašeg razreda nalaze se u prezentaciji ili PDF-u u privitku.

Florijan i ja

Poziv na likovni natječaj

Poziv i izjava u privitku.

Projekt "Florijan i ja"

Arhiva dokumenata vezanih