> Knjižnica  > Projekti

Županijsko natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda"

Autor: Marija Tot, 2. 3. 2017.

Na županijskom natjecanju „Čitanjem do zvijezda“ 24.veljače 2017. godine u 2. OŠ Čakovec  bile su učenice Melani  Košak 8.b, Lana Halić, 8.b i Marija Krznar 7.b razreda  koje su se kao tim plasirale i osvojile osmo mjesto. Čestitamo!

Učenici osnovnih škola natjecali su se u kvizu znanja na temu „Ljepota različitosti“ odgovarajući na pitanja iz knjiga  „Zaboravljeni sin“  Mire Gavrana,  „Bijeli klaun“ Damira Miloša, te  „Djevojčica koja je preskočila nebesa  ili Gumi - Gumi“ Zorana Pongrašića, a sedam je učenika pokazalo izuzetnu kreativnost i u izradi plakata na temu  „Ljpota različitosti“

Svake se godine u školskim knjižnicama organizira Natjecanje u znanju i kreativnosti "Čitanjem do zvijezda". Natjecanje ima tri razine: školsko, županijsko i za one najuspješnije regionalno.

Natjecanje ima vrlo plemenit cilj, a to je razvijanje ljubavi prema knjizi i čitanju, suradnja i timski rad učenika i njihovih mentora - knjižničara.

Također, cilj nam je poticati razvoj kreativnosti, čitateljskih vještina djece i mladih, poticati ih na smisleno i organizirano provođenje slobodnog vremena te skrenuti pozornost javnosti na važnost usvajanja vještine čitanja od najranije dobi. Na ovaj način željeli bismo potaknuti učenike na čitanje s razumijevanjem, istraživanje, otkrivanje i stvaranje, jer je učenje na takav način najučinkovitije.

Knjiga u svim razvijenim zemljama i dalje uživa najveći ugled u kulturi i njezina se vrijednost zahvaljujući naporima, angažmanu i trudu svih nas još uvijek čuva.

Marija Tot

« Ožujak 2024 »