Pogoršanje epidemiološke situacije u školi - obavijest

Autor: Martina Kivač, 24. 10. 2020.

Dragi učenici i poštovani roditelji!

Prema preporuci epidemiološke struke, s obzirom na kontakte koje su učenici imali sa COVID-19 pozitivnim osobama, u samoizolaciju odlaze učenici 3.b razreda PŠ Florijana Andrašeca te 5. b i 7.b razred matične škole.

Učenike iz PŠ Florijana Andrašeca iz Dekanovca kontaktirat će njihova učiteljica i dogovoriti model rada do završetka samoizolacije (1.11.2020.). Dakle, u školi se vidimo nakon jesenskog odmora.

Učenike iz matične škole kontaktirat će njihovi razrednici i obavijestiti ih. Učenici predmetne nastave u samoizolaciji (do 5.11.2020. i 6.11.2020.) prelaze na online model nastave preko Microsoft Teamsa.

Također, svi nastavni predmeti koje održavaju učitelji koji imaju izrečenu mjeru samoizolacije ili su COVID-19 pozitivni, održat će se u online modelu preko Microsft Teamsa. Samim time, slijedeći tjedan korigirat će se i raspored sati o kojem ćete biti obaviješteni preko vaših razrednika.

Molim učenike kojima je izrečena mjera samoizolacije da poštuju propisane mjere (ne napuštati adresu stanovanja, ukoliko je moguće izdvojiti se u posebnu prostoriju, ne biti u kontaktu s ukućanima, pratiti svoje zdravstveno stanje i u slučaju pogoršanja istoga odmah se javiti svom izabranom liječniku).

Poštovani roditelji i dragi učenici apeliram na Vas da s obzirom na pogoršanje epidemiološke situacije u županiji izbjegavate veća okupljanja ljudi. Molim Vas da odgodite rođendane, nogometne utakmice, druženja za neka epidemiološki povoljnija vremena da bi čim duže ostali na nastavi u školi.

Molim roditelje da ne šalju djecu u školu ukoliko primjete postojanje simptoma (temperatura, kašalj, kihanje, gubitak okusa i mirisa, glavobolja...) te da se jave svom izabranom liječniku.

Učenicima predmetne nastave preporučam da u prostorima škole budu stalno u zaštitnim maskama (uključujući i nastavu) da bi kontakte i širenje virusa sveli na što je moguće manju mogućnost.

Sve važne obavijesti bit će objavljenje na WEB stranici škole.

Budimo odgovorni kako bismo što prije i što lakše prebrodili ovu krizu.

Ravnateljica OŠ Domašnec

Martina Kivač, mag. theol.