Učenička zadruga - vijesti

Učenička zadruga "Lafra"-sudionik Županijske smotre

Autor: JASENKA ĐURIĆ, 11. 4. 2015. 19:15

U vrlo dobroj organizaciji Centra za odgoj i obrazovanje kao škole domaćina, u subotu 11. travnja, u Čakovcu  je održana  Županijska smotra školskih učeničkih zadruga. Po prvi puta sudionik smotre bila je i Učenička zadruga OŠ Domašinec "Lafra",

Tijekom čitave školske godine učenice Ekološke sekcije istraživale su prisutnost tikve kao poljoprivredne i prehrambene kulture na području kraja u kojem žive. Vođene voditeljicom Sekcije Milicom Lisjak Novak obišle su OPG Ovčar, Uljaru Tkalec a dragocjenu pomoć u samoj pripremi smotre pružili su i vlasnici Uljare Bister ujedno i roditelji učenika naše škole.

Volontiranje u Gornjem Bukovcu

Autor: NINA ZRNA, 11. 5. 2014. 23:24

Mali zadrugari OŠ Domašinec 10.5.2014.godine posjetili su udrugu Krila za terapijsko jahanje u Gornjem Bukovcu, Zagreb. Tim posjetom nagradila ih je Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva. Udruga provodi terapije uz pomoć konja i Bobath terapije (neurorazvojna terapija) za osobe i djecu s invaliditetom. Zahvaljujući projektu koji financira Udruga RTL pomaže djeci i Nacionalnoj zakladi za razvoj civilnog društva udruga Krila educirala je 2010.godine terapeute i stvorila uvjete za rad i razvoj djece s poteškoćama. Dobrodošli su volonteri bez kojih je rad nezamisliv jer oni brinu o konjima koji služe kao terapeutsko sredstvo za prijenos gibanja u hodu.

Fotografije snimljene u bajkovitim predjelima Zagreba u kojima djeluje udruga "Krila" možete vidjeti u galeriji fotografija, klikom na poveznicu http://os-domasinec.skole.hr/fotogalerija2?show=album&id=38

SOS Dječje selo Lekenik

Autor: NINA ZRNA, 4. 4. 2014. 23:33

"SOS Dječja sela brinu se za djecu bez roditelja i roditeljske skrbi, neovisno o njihovoj rasnoj, nacionalnoj i vjerskoj pripadnosti, pružaju im ljubav i sigurnost u obiteljskom okruženju, trajan dom i obrazovanje za sretno i mirno djetinjstvo."

Prvo hrvatsko dječje selo izgrađeno je u turopoljskom selu Lekenik koje se smjestilo uz rijeku Savu  na istoku i podno Vukomeričkih gorica na zapadu. Ovo mjesto odabrano je zbog gostoljubivosti stanovništva i infrastrukture koja je bila potrebna za izgradnju 15 obiteljskih kuća i pratećih objekata. Kamen temeljac položen je 10.rujna 1992.godine. Tu izgradnju financirala je zaklada Hermann-Gmeiner-Fonds Deutschland e.V., iz Münchena, sredstvima koja su darovali brojni donatori i prijatelji. Dan SOS Dječjeg sela obilježava se 8.listopada jer je na taj dan 1993.godine bilo svečano otvorenje sela.

Učenici OŠ Domašinec, u sklopu volonterske inicijative "Djeca djeci", posjetili su 2.4.2014.godine djecu SOS Dječjeg sela Lekenik. Svoje vršnjake razveselili su veselim programom, ali i velikim brojem poklona. Dojmove s posjeta pročitajte u nastavku.

U galeriji fotografija dajemo i sliku dopisa koji smo dobili od naših domaćina, a u kojem izražavaju zahvalnost na pomoći i podršci svom radu koju su doživjeli tijekom našeg posjeta.

Važno je imati: PODRŠKU

Autor: JASENKA ĐURIĆ, 12. 11. 2013. 12:20

Izuzetno nam je drago što u ovom članku svakog zainteresiranog možemo obavijestiti o nagradi koju je nedavno grupi djelatnika i učenika Osnovne škole Domašinec dodijelila Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva. Radi se o priznanju inicijativi čiji je cilj poticati učenike na podršku potrebitima  iz njihova bližeg i šireg okruženja. Inicijativa "Djeca djeci" u svoj plan stavlja pomoć i podršku vršnjacima u učenju, ali i ostalim oblicima druženja.

« Lipanj 2017 »