Dani kruha iz perspektive Novinarske skupine

Autor: Nina Zrna, 19. 10. 2023.

U prelijepo nedjeljno jutro 15. listopada 2023.god. u našoj župi obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Vrijedni roditelji naših učenika ispekli su kolače, naša učenička zadruga Lafra imala je svoj štand gdje su bili izloženi radovi naših učenika, kolači te razni plodovi kao što su kesteni, grah i slično. Sveta misa počela je u 10 sati. Dječji crkveni zbor pjevao je cijelu misu, a učenici Vjeronaučne skupine nakon mise izveli su prigodan igrokaz. Poslije mise u Domu kulture Dekanovec župnik je blagoslovio sve darove i plodove zemlje te smo se molitvom zahvalili Bogu na svim darovima i plodovima zemlje koje nam je darovao ove godine. Pomolili smo se Bogu da nam i sljedeća godina bude plodna. Po završetku blagoslova mještani su mogli kupiti kolače te radove koji su bili izloženi. Dani kruha završili su oko 12 sati, a mi smo bili sretni i zadovoljni s danom provedenim u duhu zahvalnosti i molitve. Na kraju zahvala svim našim učiteljima, učenicima i djelatnicima škole na lijepo obilježenim Danima kuha u našoj školi.

Novinarska skupina