JESENSKI KROS UČENIKA OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA MEĐIMURSKE ŽUPANIJE

Autor: Jasenka Đurić, 23. 10. 2017.

Jesenski kros učenika osnovnih i srednjih škola Međimurske županije održan je 21.10 2017. godine, u organizaciji Atletskog kluba Međimurje.

Učenici su trčali u prelijepom ambijentu nekadašnjeg  jezera i parka Starog grada u Čakovcu.Krosu se odazvao velik broj učenika iz svih škola u Međimurju.

Među njima bilo je i 23 učenika nižih i viših razreda naše škole koji su postigli odlične rezultate. Osvojili su dvije ZLATNE medalje(MARIO NOVAK 4.R i KARLO KOŠAK 6.R), dvije SREBRNE(PATRIK MONAKO 5.R i DOMINIK NOVAK 8. R) te jednu BRONČANU medalju (TARA PERKOVIĆ 6.R).

Osim osvojenih medalja još je pet učenika osvojilo nagradu sponzora, a to znači da su bili plasirani od 4. do 6. mjesta. Želite li saznati koji su još dobitnici nagrada otkrijte pregledavanjem fotografija na stranicama Atletskog kluba Međimurje klikom na poveznicu http://www.akm.hr/21-10-2017-jesenski-kros-/galerija/349#prettyPhoto

Do zadnje utrke(učenika osmih razreda) bili smo u mogućnosti osvojiti najviše zlatnih medalja(3) što bi značilo da bi bili najbolja škola na natjecanju. U toj utrci odvijala se prava drama i velika borba do same završnice između našeg DOMINIKA i učenika iz Prve osnovne škole Čakovec . Doslovce su centimetri odlučili pobjednika. Ovaj put to je bio učenik iz Prve osnovne škole Čakovec koja je na kraju sa tri osvojene zlatne medalje proglašena najboljom školom.

VELIKE ČESTITKE SVIM UČENICIMA koji su se odazvali ovom krosu i pokazali kako se bori za svoju školu, te pokazali da posjeduju veliki potencijal u ovom sportu.

POSEBNA ZAHVALA RODITELJIMA koji su relizirali prijevoz do Čakovca i bili velika podrška učenicima.

Mladen Vuk,prof.