LIJEPA PRIČA OD STO RIJEČI

Autor: SNEŽENKA JANKAŠ, 20. 2. 2018.

Prošlo je više od sto dana otkada Petar nije s nama, stoga smo prijatelju poslali sto lijepih riječi, a on se potrudio i novom pričom sve nas razveselio. Nadamo se da je pozitivan stav koji opisuje u sastavku nešto što mu daje snage na putu pobjede bolesti!

LIJEPA PRIČA OD STO RIJEČI

Jedne tople mirne čarobne večeri mudro sam upotrijebio maštu kako bih izmislio dugu i šarenu bajku.

Radovao sam se rođendanu koji je moja mama pripremila na plaži uz plavo more.

Tihi valovi igrali su se s dobrim srebrnim dupinima ispod mjeseca i zvijezda. Žute i crvene ptice žurno su nosile radosna ljubavna pisma.

Vjerovao sam da će mi se ostvariti želja da na proslavu dođu prijatelji iz OŠ Domašinec: 1. a, 2. a, 3. a i 4. a.

Iz mog doma vozili su me kumovi u crvenom raspjevanom autu iz budućnosti. U prtljažniku njihovog ferarija nešto je slatko i veselo cvililo. Mislio sam da je kuma opet trudna pa se malen dječak veselo javlja. Pogledao sam trbuh i pametno zaključio da se ne radi o djeci. Oni su cijelo vrijeme šaptali i to mi je bilo sumnjivo.

Došli smo na mjesto proslave mog rođendana i kuma je rekla da zatvorim oči i ispružim ruke. Odjednom sam osjetio toplinu i ruke su mi se zagrijale. Ugledao sam prijateljski raspoloženog malenog psa i odmah sam se zaljubio u njega. Srdačno sam zahvalio kumovima na lijepom poklonu. Srce mi je od sreće pjevalo. Moj pas bio je sretan i brz.

Počela je ljetna rođendanska predstava. Sunce je žarilo i palilo i zagrijalo uzvanike za ples. Zahvalio sam svima što su došli i sa sobom donijeli ljubav, dobrotu i ljepotu. Svi su mi poželjeli zdravlje i veselje. Usrećili su me svojim dolaskom. Odjednom smo svi zatvorili oči i počeli maštati kako bi bilo da dođe zima. Spustila se zaigrana bijela snježna pahuljica. Plaža je bila prekrivena bijelim snijegom što nas je jako usrećilo. Dolazak zime nije nas spriječio da letimo za loptom. Sunce je bilo visoko pa se nismo mogli sunčati, pa čak ni plivati.  Kad smo šetali, sreli smo bend koji je svirao, a mi smo plesali.

Primio sam mnogobrojne darove koje su mi dali uzvanici. Ovaj rođendan ćemo svi zapamtiti po ljetnozimskom veselju.

Iz poznate antartičke slastičarnice poslali su mi voćnu tortu s puno jagoda i preljevom od čokolade. Prijatelji su mi odlučili pomoći puhati u svjećice. Od sreće sam zagrlio mamu i rekao joj hvala za prekrasnu rođendansku proslavu.

Sastavak sam napisao, lijepo molim!

Dragi moji prijatelji, sve vas puno volim!

Zagreb, 19. veljače 2018.

Petar Bedić Marić, 4. razred

« Ožujak 2024 »