Naučili smo ono najvažnije- kako nekome spasiti život!

Autor: Jasenka Đurić, 19. 3. 2013.

U subotu, 16. ožujka 2013. godine, u Hodošanu je održano  Županijsko natjecanje ekipa prve pomoći osnovnih i srednjih škola. Ekipa OŠ Domašinec osvojila je izvrsno drugo mjesto i tako nastavila svjetlu tradiciju naše škole u spomenutom natjecanju. Čanovima ekipe i mentoru- učitelju Dušanu Lapovu upućujemo čestitke!

U nastavku dajemo osvrt na spomenuto natjecanje i ovogodišnje pripreme iz pera članica ekipe.

Našem cjelogodišnjem radu došao je kraj. Sav naš trud sveo se na jednu subotu u kojoj smo pokazali sve što smo naučili proteklih šest mjeseci. Pripremajući se prolazili smo mnoge padove, mnoge sumnje, svađe i prepiranja s našim najboljim mentorima. Stekli smo nova znanja i naučili ono najvažnije, kako nekome spasiti život! U subotu 16.3.2013. ekipa prve pomoći išla je na županijsko natjecanje crvenog križa. Našu ekipu činili su učenici osmog razreda; Lorena Novaković, Anamaria Mesarek, Lea Lovrek, Borna Tratnjak i Lea Kramar, te rezervni član učenica sedmog razreda Marta Mesarek. Dolaskom u Osnovnu školu Hodošan pogledali smo prigodni program koji su pripremili učenici njihove škole. Nakon kratkog prigodnog programa išli smo u dvoranu gdje smo odradili pismeni dio natjecanja. Izlaskom iz dvorane susretali smo mnoga zabrinuta i tužna lica članova drugih ekipa. Susreli smo se s ekipom iz Gospodarske škole Čakovec s kojom smo si nakon kratkog vremena postali jako dobri. Smjestili smo se zajedno u razred, gdje smo svoje strahove i svoje sumnje u nas sakrivali igrajući društvene igre i družeći se s njima. Kako se približavao praktični dio natjecanja, sve više smo bili uznemireni kako ćemo napraviti taj dio. Prošlo je i to, uspjeli smo se tješiti i nadali se najboljem. Pokupili smo svoje stvari i krenuli u ''Zelengaj'' gdje smo se fino najeli. Samo jedan poziv našeg učitelja Dušana uspio je izvuči suze na naša lica, saznanjem privremenih rezultata. Toliko malo, a toliko mnogo nam je falilo za prvo mjesto. Samo 0.9 boda uspjelo je donijeti suze i smjestiti ih na naše lice. A samo jedan cijeli bod bio bi dovoljan za daljnje natjecanje. Uslijedila je podjela biltena natjecanja, a onim uspješnijima medalja i pehara. Nakon toga uslijedilo je fotografiranje. Sa suzom u oku i srebrom oko vrata krenuli smo kućama.

Lea Kramar, Lorena Novaković