Korizma - Poniznost i duh služenja

Autor: Jasenka Đurić, 25. 3. 2013.

Gospodin nas poziva da ga slijedimo i nasljedujemo te nam ostavlja pravilo, jednostavno, ali sigurno, koje će nam omogućiti prihvaćati ljude ponizno i u duhu služenja: »Sve što želite da ljudi vama čine, činite i vi njima!«

Isus je najveći primjer poniznosti i predanja drugima. Nitko nikada nije imao veće dostojanstvo od njega, nitko nije tako ponizno služio ljudima: »Ja sam među vama kao onaj koji služi.« Isus se tako odnosi prema svakome od nas. Spreman je služiti nam, pomoći nam, podići nas kada padnemo.

»Najveći među vama, neka vam bude poslužitelj«, govori Gospodin. Stoga trebamo ostaviti po strani vlastiti egoizam i otkriti u sebi očitovanja ljubavi koja će usrećiti druge.

Francisco Carvajal: Razgovarati s Bogom. Svezak II. (Korizma i Veliki tjedan)

U  vrijeme Korizme u kojem se prisjećamo služenja Isusa čovječanstvu zbog kojeg je dao život na dar, potaknute svojim učiteljicama- voditeljicama folklorne skupine  Sneženkom Jankaš i Marijom Novak učenice trećeg razreda odlučile su darivati potrebite. Na samu Cvjetnu nedjelju obišle su štičenike Doma za psihički bolesne odrasle osobe Orehovica . Na  veliko veselje zahvalne publike predstavile su dio programa koje su uvježbale tijekom ove školske godine – igrokaz narodnih običaja u povodu Valentinova i nekoliko dječjih igara i kola.

Osmjesi i riječi zahvale  bile su plaća za njihov trud. Na kraju su podijelile poklone za koje su učenici trećeg razreda i djelatnici OŠ Domašinec prikupili sredstva.  U pratnji učenica bile su i članice organizacije Sathya Sai centar koje posjećuju štičenike Doma svaki mjesec, a čija članica je i učiteljica likovne kulture u OŠ Domašinec Gabrijela Binder. Pratitelj učenicama bio je i ravnatelj Tihomir Cvrtila koji je ukupan dojam obogatio glazbenom pratnjom.

Zajednička fotografija posjetitelja Doma za psihički bolesne odrasle osobe u Orehovici i njihove domaćice- socijalne radnice Đurđice Kocijan