Oproštaj s učenicima završnog razreda

Autor: Jasenka Đurić, 20. 7. 2020.

U ovoj školskoj  godini punoj iznenadnih događanja i potreba za stalnim prilagodbama mnogi od nas proživljavali su školu za život u punom značenu tih riječi. Neke od generacija koje su takvu situaciju doživljavale s najviše stresa bile su one na početku i na kraju procesa osnovno školskog  obrazovanja. . Tako su i naši osmaši umjesto uobičajene svečanosti oproštaja s učiteljima i ostalim djelatnicima OŠ Domašinec taj proces morali doživjeti u neuobičajenoj atmosferi oproštaja   uz prisutnost tek razrednika , ravnateljice i stručne suradnice. Ovaj put oni su sjedili na mjestima publike i sami slušali poruke koje su im upućivali razrednici i ravnateljica.

Usprkos svemu pokazali su da su usvojili vještine prilagodbe na situacije koje im život nosi i to obavili s puno dostojanstva.

U nastavku teksta donosimo poruku koju su , kroz riječi Davida Lisjaka  autora pozdravne poruke, uputili svim djelatnicima Škole.

Sada kada odlazimo iz ove naše i vaše škole koju ćemo pamtiti po dobrim, a ponekad i ne tako dobrim uspomenama, pomalo sjetno sjećamo se svih trenutaka provedenih u njoj i zapravo bismo željeli vratiti se na početak naše pustolovine znanja.

Svih trenutaka u našoj školi sjećat ćemo se zauvijek i bit ćemo ponosni što smo bili dio povijesti OŠ Domašinec. Svi ti  nezaboravni trenuci bit će duboko urezani u našim srcima. Odlaskom u srednju školu znamo da nećemo zaboraviti sve ljepote, ali i nedostatke naše škole. Trenuci u njoj uvijek su bili ispunjeni radošću, srećom, a nekad i tugom i malim sićušnim problemima koje su s lakoćom rješavali naši razrednici. Njima smo se uvijek mogli povjeriti jer su oni znali rješenje svih naših problema i nedaća. Oni su najbolji na svijetu i zato im danas želimo zahvaliti na svemu što su učinili za nas. Sretni smo što smo imali razrednike koje su se brinuli za nas, a to su: razrednica 8.a Vedrana Vuk Tomac, razrednik 8.b Dario Šincek. Naravno, nismo zaboravili ni naše učitelje koji su nas dočekali u prvom razredu i olakšali nam daljnje školovanje, na ostale učitelje koji nam nisu bili razrednici, a ipak su svoje znanje prenijeli na nas i što su uvijek bili strpljivi s nama. Isto tako želimo im zahvaliti što su nas naučili da je znanje beskrajno i da čovjek uvijek može steći nove sposobnosti i tako napredovati. Ljudi mogu biti najbogatiji na svijetu samo ako imaju znanje. Od srca hvala svim učiteljima na svemu što su nas naučili, ali i hvala što su nas odgajali kako postati bolje, poštenije i kvalitetnije osobe. Zahvaljujemo pedagoginji, tajnicama, čistačicama,kuharicama,domarima i knjižničarima koisu nam omogućili da se u školi osjećamo sigurno. Nismo zaboravili ni našu ravnateljicu, Marinu Kivač koja je bila uz nas uvijek tijekom našeg osmogodišnjeg školovanja. Također nesmijemo zaboraviti bivšeg ravnatelja Tihomira Cvrtilu , i njemu hvala od srca. Hvala i svim ostalim djelatnicima ove škole. Naravno, moramo zahvaliti i našim roditeljima na svoj podršci, silnom razumijevanju i ljubavi koju nam bezgranično pružaju. Hvala vam što ste nam pomagali, tješili nas i veselili se s nama kad je to bilo potrebno.

Još jedno veliko hvala svima i znajte da ćete nam jako nedostajati i da vas jako poštujemo i volimo. Nadamo se da nas nećete zaboraviti i da ćemo vam ostati u dobrom sjećanju. Mi vas sigurno nećemo zaboraviti i pamtit ćemo vas zato jer ste uljepšali naše osmogodišnje školovanje. Hvala.