Čitanjem do zvijezda

Autor: Ivan Vincek, 29. 3. 2023.

U Čakovcu je 8. ožujka 2023. godine održano četrnaesto po redu Županijsko natjecanje pod imenom Čitanjem do zvijezda. Domaćin natjecanja već tradicionalno bila je II. Osnovna škola Čakovec. Ove godine sudjelovalo je devetnaest ekipa međimurskih osnovnih škola i četiri srednje škole. Natjecanje je organiziralo Županijsko stručno vijeće knjižničara osnovnih i srednjih škola Međimurske županije i Knjižničarsko društvo Međimurske županije. Tema natjecanja za osnovnoškolce ove godine bila je „Volim London“, a za srednje škole „Volim New York“. Veliki broj okupljenih zaljubljenika u čitanje pokazali su da je čitanje i dalje u modi. Učenice OŠ Domašinec koje su sudjelovale u kvizu znanja bile su: Dora Kovač, Mateja Horvat i Tija Filipović te Tena Jančec kao ilustrator. U kreativnosti smo se pokazali daleko bolji i osvojili odlično treće mjesto. Županijsko natjecanje u Čakovcu pružilo nam je lijepo iskustvo te željno iščekujemo sljedeću godinu da uz pozitivnu energiju i dobro raspoloženje provedemo još jedan dan uz knjige i čitanje.