DAN PLANETA ZEMLJE

Autor: Nina Zrna, 20. 4. 2023.

Povodom Dana planeta Zemlje u našoj školi je 19.4.2023. održan EKO kviz. Učenice iz 8.a razreda, Tina Horvat i Ema Kolarić, izradile su prezentaciju s navedenom temom koju su prezentirale svim učenicima naše škole. Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine 22.4. kako bi se jačala svijest ljudi prema prirodnom okolišu. Nastoji se skrenuti pozornost ljudima na opasnost koja prijeti životu na Zemlji zbog globalnog onečišćenja te ih potaknuti da osvijeste problem zagađenja okoliša.

Nakon prezentacije, predstavnici 6. i 7.razreda pisali su ispit iz teorijskog dijela kviza o očuvanju okoliša dok su ostali učenici za to vrijeme gledali film. Uslijedio je drugi dio kviza u kojem je sudjelovalo po troje učenika iz 6. i 7. razreda. U zadnjem dijelu kviza učenici su morali razvrstati smeće u kante za svaku vrstu otpada i na taj su način pokazali usvojeno znanje iz ekologije. Ukupni pobjednici bili su učenici 7.a razreda te su nagrađeni čokoladom i knjigom, a ostali sudionici dobili su utješne nagrade odnosno bilježnicu, kemijsku i čokoladu. Voditeljice kviza bile su učiteljice Milica Lisjak-Novak i Ivana Mošmondor. Kviz je bio vrlo produktivan, zanimljiv i poučan. Na taj način žele se osvijestiti učenici da i oni svojim malim doprinosima mogu spasiti Zemlju.

Novinarska skupina