Likovni radovi učenica Nine Tot i Anje Kolarić na izložbi u dvorani Lisinski

Autor: Nina Zrna, 8. 5. 2023.

Natječaj Radost slikanja uz glazbu, Hrvatska glazbena mladež pokreće svake godine s ciljem motiviranja djece predškolske, osnovnoškolske i srednjoškolske dobi, da likovnu inspiraciju pronađu u glazbi, ovog puta slušajući skladbu Šeherezada Nikolaja Rimski-Korsakova,.

“Program kojim sam se vodio pri sastavljanju Šeherezade sastojao se od zasebnih, nepovezanih epizoda i slika iz Arapskih noći, raštrkanih kroz sva četiri stavka moje suite: More i Sinbadov brod, fantastična Pripovijest o princu Kalandaru, Princ i Princeza, Bagdadski festival i brod koji juri o stijenu s brončanim jahačem na njemu...

Svojim glazbenim impulsima zamislio sam razigrati maštu slušatelja... Sve što sam želio jest da slušatelj, ako mu se sviđa moje djelo kao simfonijska glazba, ponese dojam da je to nedvojbeno orijentalna pripovijest o brojnim i raznolikim bajkovitim čudima, a ne samo četiri stavka koja se nižu jedan za drugim…”, riječi su Nikolaja Rimskog-Korsakova, jednog od najvećih ruskih skladatelja.

Od ukupno 320 pristiglih radova, oni najbolje ocijenjeni, izloženi se u predvorju Velike dvorane do nedjelje, 7. svibnja 2023. A među najboljima su naše učenice Nina Tot i Anja Kolarić, njihovi radovi nastali su pod mentorstvom učiteljice likovne kulture Emine Kefelje.

Radove odabrane za izložbu možete pogledati na poveznici: https://www.youtube.com/watch?v=d75AhxUitJA&feature=youtu.be

Priloženi dokumenti:
Anja_Kolaric_7.b_OS_Domasinec.jpg (1.70 MB)