STRUČNI SKUP-„BIORAZNOLIKOST VODA NAŠEG ZAVIČAJA“

Autor: Nina Zrna, 22. 5. 2023.

U sklopu projekta „Zajednica škola rezervata biosfere Mura-Drava -Dunav“ Javna ustanova za zaštitu prirode Međimurske županije organizirala je za škole koje sudjeluju u projektu stručni skup pod nazivom „Bioraznolikost voda našeg zavičja“. Stručni skup je održan 18. 5. 2023. u Centru  za posjetitelje Med dvemi vodami u Križovcu. Stručni skup je otvorio ravnatelj Međimurske prirode Siniša Golub nakon čega su uslijedile prezentacije učenika predstavnika škole. Prezentacije su izveli predstavnici OŠ Tomaša Goričana Mala Subotica, OŠ Mursko Središće, OŠ Domašinec, OŠ Hodošan, OŠ Jože Horvata Kotoriba, OŠ Donja Dubrava i OŠ Orehovica. U prezentacijama  su učenici  prikazali svoje aktivnosti koje su proveli u svojoj školi i mjestu s ciljem zaštite prirode našeg zavičaja. Aktivnosti u našoj  školi predstavile su učenice Ekološke skupine Laura Furdi iz 7.b i Tena  Jančec iz 7a razreda. Nakon prezentacija uslijedila je dodjela nagrada i priznanja za likovni rad na temu Vode zavičaja. Jedno od priznanja dobila je i učenica Tena Jančec iz 7.a razreda za svoj likovni rad. Svim članicama Zajednice škola uručene su zastave Zajednice. Skup je završio šetnjom do nove poučne staze „Čovjek i rijeka‟ koja se nije mogla proći u cijelosti zbog izlijevanja  Mure iz korita.

Učiteljica: Milica Lisjak-Novak