Čitanje pod krošnjama drveća

Autor: Marija Tot, 18. 10. 2013.

Povodom Mjeseca  hrvatske knjige 2013.godine, učenici  2. razreda  su sa svojom učiteljicom Tatjanom  Kovačić  i  školskom knjižničarkom Marijom Tot,  čitali pod krošnjama  drveća.

Bio  je lijep sunčan dan  u utorak 15. listopada  2013.  godine, idealno za čitanje u prirodi. Nakon što  su se  učenici  drugog razreda naše  škole  udobno smjestili na jastučićima u parku blizu škole, ispod krošanja stabala,  započelo je naše  zajedničko listanje, pregledavanje i čitanje  knjiga.

Učenici su poslušali priču "Priča o jabukama", pjesmu "U gostima kod kume šume" i nekoliko pjesmica  o drveću koje im je pročitala knjižničarka. Pjesmu "Jesen" pročitala  im je njihova  učiteljica Tatjana.Oni su također čitali pjesme o plodovima jeseni i drveću.

Druženje  s knjigama ispod krošnja učenicima je bilo zanimljivo i brzo  im je prošlo.Ozarena  lica malih čitača dovoljno govore o uspješnosti akcije čitanja na otvorenom, u prirodi, uz šuštanje raznobojnog lišća, obasjanim zrakama sunca.

Čitanje pod krošnjama drveća potaklo je učenike na pisanje.

Jabuka

U mom dvorištu raste jabuka.Već je stara i malo nagnuta.Djed je svake godine želi posjeći, a ja mu ne dam.Ona je ukras našeg dvorišta.Njezine grane su pune lišća,crvenih plodova i vise sve do zemlje.Na njima sjede vrapci i promatraju mačku kako se skriva na šarenom tepihu od lišća.Jabuka nas svake godine daruje  s puno zrelih plodova.Volim s bakom brati jabuke i slagati u sanduke.Najljepše mi je kad kuhinja miriše po toplom kolaču od jabuke.

Elena Juračić 2. razred

KRUŠKA I JABUKA

J.:  Joooj, pala sam na pod!

K.:  Ha,ha,ha tako ti treba. (Naruga se kruška)

J.:   Zašto si takva kruško,zar misliš da ti nikad nećeš pasti?

K.:   Neću, ja se čvrsto držim za granu.

J.:   Joj, sve me boli zbog ovog pada.

K.:  Da si se bolje držala sada te ne bi ništa boljelo.

J.:   Nisam više mogla izdržati peteljka mi je već bila preslaba. (žalosno odgovori)

K.:  Da si trenirala kao ja  bila bi još na graannii.

(Još do kraja ne izgovori i padne sa stabla)

J.:   Ha ha ha  ipak si i ti kruško premalo trenirala! (Uzvrati joj jabuka)

Emily Bister 2. razred