IZVANUČIONIČNA NASTAVA UČENIKA TREĆIH RAZREDA

Autor: Tatjana Pintarić, 25. 2. 2014.

U želji da svojim očima vide  predmete kojima su se ljudi služili u  prošlosti, učenici trećih razreda naše škole su posjetili Etno-zbirku KUU “Zvon“ u Maloj Subotici. Usput su posjetili i OŠ „Tomaža Goričanca“  te održali nastavu tjelesnoga u njihovoj sportskoj dvorani, razgledali školu i družili se s vršnjacima.

Bio je to jedan lijep i nesvakidašnje proveden „izvanučionični“ dan u kojem se saznalo i naučilo puno toga. (Više o tome  pročitajte u nastavku u učeničkim izvješćima.)

Ovim putem još jednom najljepše zahvaljujemo svim roditeljima volonterima koji su organizirali prijevoz svojim automobilima.
Isto tako zahvaljujemo i učiteljici Mariji Jelenić na svesrdnom gostoprimstvu u školi, kao i gospođi Anici Mihinjač na vrlo zanimljivom putovanju kroz prošlost u Etno zbirci "Zvon".

Učenici i učiteljice trećih razreda

Izvješće o izvanučioničkoj nastavi

U petak, 21. veljače 2014. godine, učenici trećih razreda Osnovne škole Domašinec krenuli su na izvanučioničku nastavu u Malu Suboticu. Prijevoz su organizirali roditelji svojim osobnim automobilima.

U 8,30 krenuli smo iz Domašinca. Prvo smo posjetili Osnovnu školu Tomaša Goričanca Mala Subotica. Tamo smo išli u obilazak učionica. Zatim smo vidjeli njihovu sportsku dvoranu. Igrali smo nogomet s našim vršnjacima i pobijedili protivnički tim. Penjali smo se po užetu i jako se zabavljali. Nakon toga pješice smo krenuli razgledati Etno zbirku Kulturno-umjetničke udruge „Zvon“ Mala Subotica. Vidjeli smo različite stare stvari koje su koristili naši predci. Potom smo krenuli u Pizzeriju „Kocka“. Dobili smo pola pizze i sok. Tu su nas već čekali roditelji koji su nas nakon druženja odvezli kući.

Bio je to još jedan prekrasan izlet koji će mi dugo ostati u sjećanju. Ovaj izlet bio je i vrlo poučan jer smo tako proširili svoje znanje i upoznali život drugačiji od današnjeg.

Filip Kovač, 3.a

Izvješće o izvanučioničkoj nastavi

Dana 21. veljače 2014. godine smo mi, treći razredi OŠ Domašinec, PŠ Dekanovec i PŠ Turčišće, krenuli na izvanučioničku nastavu. Na taj kratki izlet vozilo nas je nekoliko roditelja.

Kad smo stigli u Malu Suboticu, najprije smo posjetili njihovu školu, koju smo malo razgledali. Škola me se jako dojmila, a pogotovo njihova velika sportska dvorana. Na satu tjelesne i zdravstvene kulture pridružili su nam se učenici četvrtoga razreda. Dečki su zaigrali nogomet, a mi cure graničare. Jes!!! Naša ekipa je bila bolja! Čim je netko ispao iz igre, okušao se u penjanju po užetu i mornarskim ljestvama. No, oglasilo se i školsko zvono pa smo se presvukli i malo počastili. Čak smo posjetili i njihovu knjižnicu. Nakon škole krenuli smo pješke u Etno zbirku. Tamo nas je dočekala ljubazna gospođa koja nam je objašnjavala kako su nekada ljudi živjeli i kojim su se predmetima koristili. Vidjeli smo puno starih stvari, a najviše me se dojmila narodna nošnja. Kad je svatko pitao što ga je zanimalo, uputili smo se do Pizzerije „Kocka“. Usput smo vidjeli kako prolazi vlak.

Nakon užine bili smo već pomalo umorni pa je svatko pošao kući sa svojim prijateljima. Meni se ovaj izlet jako svidio i puno sam toga naučila.

Kristina Šajnović, 3.a

Izvješće o izvanučioničnoj nastavi

21. veljače imali smo izvanučioničnu nastavu. U pola 9, kad smo se skupili  ispred škole, roditelji su nas odvezli do Male Subotice.

Prvo smo išli u OŠ „Tomaža  Goričanca“. Posjetili smo 4. razred i njihovu učiteljicu koja nas je vodila kroz cijelu školu. Kad smo se s njima pozdravili i dogovorili za TZK; otišli smo do  učenika 7. razreda koji su imali kemiju. Slagali su molekule. Pozdravili smo se otišli do svlačionice. Došli smo u dvoranu i imali smo TZK. Završili smo posjet školi pa smo posjetili Etno-zbirku. Tamo nam je teta Anica pokazivala stare stvari i odjeću. Razgledavali smo i postavljali pitanja.

Zatim smo krenuli do pizzerije „Kocka“. Tamo smo dobili pola pizze i čašu soka. Družili smo se s prijateljima i dobro se proveli. Bilo je zabavno i ugodno.

Ema Mučić, 3.b PŠ Dekanovec

Priloženi dokumenti: