Dan otvorenih vrata OŠ Domašinec

Autor: Nina Zrna, 18. 6. 2014.

Kako bismo svim zainteresiranim mještanima pokazali aktivnostima kojima smo se u našoj školi bavili tijekom nastavne godine i ove godine  organizirali  smo  Dan otvorenih vrata. Bila je to ujedno i prilika da se javno zahvalimo svima onima koji su nas predstavljali na izložbama i smotrama kao i pomagali u realizaciji različitih aktivnosti. Njima je ravnateljica Tatjana Dobošić uručila priznanja.

Kroz plakate i prigodno uređene panoe nastojali smo pokazati što smo sve novoga spoznali tijekom godine. Kao i uvijek pokazali smo ponos zbog bogate kulturne i gospodarske tradicije našeg kraja. Nismo zanemarili ni jezično bogatstvo našeg naroda pa smo se podičili našim spoznajama iz povijesti hrvatskog jezika. Budući da je OŠ Domašinec prepoznatljiva po svojim uspjesima na natjecanjim iz prve pomoći program smo toga dana započeli pokaznom vježbom u kojoj su članovi ekipe prve pomoći pokazali kako mogu pomoći povrijeđenim osobama.

Ove školske godine posebna pažnja bila je posvećena volontersko – humanitarnim aktivnostima "Djeca djeci". Brinuli smo za bolesne, djecu bez adekvatne roditeljske skrbi, napuštene životinje, a posjećivali smo i one koje mo razveselili našim scenskim umijećem. Foto zabilješke tih događanja prikazali smo na prigodno uređenim plakatima..

Gotovo sve aktivnoti tijekom godine pratile su vrijedne članice Novinarske skupine koje su svoj rad  prikazale i prezentirale u školskom listu "Mura". Školski list tako je postao trajni trag kojeg možete cijelog vidjeti  klikom na poveznicu u nastavku http://os-omasinec.skole.hr/novinarska_skupina?news_hk=5424&news_id=371&mshow=810#mod_news

Kreativno-karitativna skupina je izradila prigodne slike, prikazana su zanimanja ljudi, obrada lana u našem kraju i njegova ljekovita svojstva, putovali smokroz prošlost, čitali i kretali do zdravlja. Posjetitelji su mogli vidjeti razvoj Domašinca kroz vrijeme, crkve našeg kraja te sudjelovati u BOK-matko projektu.

Na kraju kad se osvrnemo na tu svojevrsnu izložbu možemo reći da smo zadovoljni obiljem aktivnosti koje smo proveli tijekom godine i odlučni u namjeri da istim ili jačim tempom idemo dalje sljedeće školske godine.

Popis projekata:

1. Novinarska  -list Mura ( Nina Zrna-Pintarić)
  2. Kreativno-karitativna skupina (Tatjana Kovačić, Martina Kivač)
  3. Zanimanja ljudi – 2. razred matične škole i PŠ Turčišće
  4. Djeca djeci (Jasenka Đurić)
  5. Mein haus – njemački (Simona Sinković)
  6. Od sjemena lana do košuljice- obrada lana u našem kraju (Sneženka Jankaš, Marija Novak)
  7. Ljekovita svojstva lana i priprema prehrambenih proizvoda od lana –(Emina Rus, Ana Repalust, Milica Lisjak – Novak)
  8. BOK-matko – osnovne računske radnje s razlomcima i decimalnim brojevima, izrada teksta u Microsoft Office Publisheru (Dario Šincek, Aleksandra Tonković)
  9. Prva pomoć (Dušan Lapov)
  10. Domašinec kroz vrijeme (Mira Janjanin)
  11.  Crkve našeg kraja ( Karmen Mošmondor )
  12. Putujemo  kroz prošlost ( Sandra Hrgović, Tatjana Pintarić) i Čitajmo mi u obitelji svi ( Marija Tot,  Sandra Hrgović, Tatjana Pintarić )
  13. Kretanjem do zdravlja ( Vlatka Kolarić-Deban i Štefica Hatlak - Marodi)

Izložba Putujemo kroz vrijeme u Područnoj školi Dekanovec  privukla je pažnju naših gostiju iz Udruge za terapijsko jahanje Krila iz Zagreba.

Koliku pažnju u našoj školi posvećujemo profesionalnoj orijentaciji pokazao je projekt učenika drugog razreda Zanimanja ljudi.

Mnoge bisere svog cjelogodišnjeg rada pogledima svih zainteresiranih ponudile su članice Kreativno-karitativne skupine u svojoj prodajnoj izložbi.

Veliki broj učenika nižih razreda uključio se u volontersku inicijativu Djeca djeci za koju smo dobili i nagradu Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva. Svojevrsnom foto galerijom predstavili smo neke od detalja s te akcije.

Već zaboravljenu djelatnost , a nekad važnu aktivnost uzgoja  i prerade lana, kao i vrijednost te biljke za prehramu pokazali su nam učenici četvrtog i osmog razreda u projektu Od sjemenke do košuljice.

Ostatak fotografija možete pogledati ovdje.

Priloženi dokumenti:
DAN_SKOLE_2014_001.jpg (781.19 KB)