Sretan nam Dan škole!

Autor: Martina Kivač, 29. 5. 2015.

Poštovani gosti, dragi roditelji, učenici i cijenjeni učitelji i djelatnici škole.

Kao što svi mi u životu imamo svoj dan, tako i naša škola ima svoj dan i to je upravo danas.

Sretan nam svima Dan naše škole!

Pri kraju je još jedna nastavna godina, godina koja je u našoj školi donijela promjene. Eto, ja imam čast po prvi puta sve Vas pozdraviti kao ravnateljica i ovom prilikom zahvaljujem svim svojim prethodnicima, a posebno mojoj prethodnici v.d. ravnateljici Dobošić na svemu što je učinila za školu.

Sumirajući ovu godinu moram reći da sam izrazito ponosna na nju. Postigli smo brojne lijepe rezultate i to zahvaljujući najprije vama, dragi učenici i vašim učiteljima koji su vas vodili do tih rezultata. Iza nas je i zahtjevan školski projekt „Florijan i ja“ za koji smo svi mi postigli, osim pohvala, i priznanje u vidu prolaska na natječaju HEP-a.  Po prvi puta smo s našom zadrugom „Lafra“ sudjelovali na Županijskoj smotri, naš sportski klub D.D.T. se također može pohvaliti sa dobrim rezultatima.

U učenicima smo nastojali smo probuditi i humanitarce i ekologe. Tako smo sudjelovali u brojnim akcijama. Bilo je tu skupljanja starog papira, skupljanja plastičnih boca, skupljanja čepova u humanitarne svrhe, posjeta azilu, sakupljanja namirnica za socijalnu samoposlugu u Vukovaru, pa i sama nabava majica s kojima će naši učenici ići na ekskurzije i imati ih obučene naši osmaši pri kraju godine je humanitarnog karaktera. Uključili smo se tradicionalno u akciju Caritasa prije Božića i akciju Solidarnost na djelu Hrvatskog crvenog križa.

No, škola nisu samo uspjesi u znanju i sportu, nisu samo pohvale i rezultati na natjecanjima. Škola bi trebala biti mjesto prijateljstva, škola bi trebala biti mjesto veselja, mjesto gdje je znanje bitnije od ocjena. Znam, pred nama je kraj, zbrka i strka oko zaključivanja ocjena, oproštaj od jedne generacije koja iza sebe ostavlja tragove kao i svaka prije nje, ali osvrčući se možemo reći da naša škola i je sve to nabrojeno. Svatko od nas će je pamtiti po nekoj svojoj slici, svom detalju, a ja ću je pamtiti kao godinu veselja, pozitive i radosti.

Dragi roditelji, naš zajednički zadatak je pripremiti vašu djecu za život. Moramo ih osposobiti, razvijati njihove vještine i sposobnosti da sami kroče kroz život. Oni nisu naše vlasništvo i ne pripremamo ih za sebe nego ih moramo pripremiti da budu kvalitetni ljudi s puno pozitivnih osobina i poštovanja.

Dragi učitelji, vama zahvaljujem na svemu čime ste učinili našu školu posebnom, na svom trudu i ljubavi koju ste dali svojim učenicima prenoseći im ne samo znanje, nego i različite vještine i osobine.

Hvala vam svima na svemu čime ste doprinijeli školi i slijedeće godine očekujem još bolju suradnju, još bolje rezultate i još veći ponos!!!

Vaša ravnateljica:

Martina Kivač

Dana 29.5.2015.godine u našoj školi obilježej je Dan škole s početkom u 9 sati. Sam program započeo je himnom koju je izveo zbor viših razreda dok su u čenici 3.razreda matične škole pripremili igrokaz o dječjim pravima, a nakon toga je učenica Magdalena Kocijan krasnoslovila pjesmu Prijateljstvo ( P.Kanižaja). U uvodnom dijelu učenicima, učiteljima i svim gostima obratila se ravnateljica M.Kivač prigodnim riječima. Nakon završenog uvodnog dijela svi nazočni mogli su usdjelovati u različitim radionicama koje su pripremili učitelji i učenici. Sam Dan škole završen je igrom graničara između učenika i učitelja te treba naglasiti da su učitelji ipak bili bolji i odnijeli pobjedu.

Antonija Kovač, 7.b