ŠKOLA U PRIRODI UČENIKA 4. RAZREDA

Autor: Tatjana Pintarić, 15. 6. 2015.

Tri prekrasna dana Škole u prirodi učenika  4. razreda  su za nama. Predivno ljetno vrijeme, prelijepe destinacije, odlično društvo, dobra organizacija putovanja s izvrsnim vozačem, pratiteljicom, vodičima na Krku, u Puli i na Brijunima, te udobnim hotelskim smještajem,  doprinijeli su da nam ovaj mali maturalac ostane u trajnom sjećanju. U nastavku možete pročitati učenički doživljaj škole u prirodi i uživati u fotografijama koje su uradak naše pratiteljice, ujedno i profesionalne fotografkinje, Sanje Grgić Ćurić..

IZVANUČIONIČNA NASTAVA - ŠKOLA U PRIRODI

Jedva sam čekala taj dan, ponedjeljak 1.6. Od ponedjeljka do srijede bili smo na izvaučioničnoj nastavi u školi u prirodi. Evo,sada ću vam sve ispričati :
           Bio je ponedjeljak. Rano sam se probudila. Prije sam spakirala sve što mi je bilo potrebno. Polazak je bio u 4:30.Napokon smo krenuli. Nekoliko sati vozili smo se do Krka, do spilje Biserujke. Napokon smo stigli. Spilja je bila prekrasna . Bila je puna stijena različitih oblika. Gospođa turistički vodič ispričala nam je kako i koliko dugo se stvaraju spilje . Bilo je zanimljivo. Posebno su  mi  se dopale stijene koje su imale oblik životinja. Zatim smo krenuli do konobe „ Šantek “. Karlo,  prijatelj iz našega razreda, pozvao nas je do njihove konobe. Mi smo bili sretni, a bili smo i lijepo ugošćeni,no morali smo krenuti dalje. Kasnije smo došli do otočića Košljuna. Tamo smo bili u Franjevačkom samostanu i posjetili smo četiri muzeja. U muzeju je bilo  mnogo zanimljivih stvari. Nakon muzeja pošli smo u šetnju šumom gdje smo vidjeli stabla lovora. Uslijedila je vožnja brodom. Kako je lijepo kada ti lagani povjetarac puše u kosu! Zatim smo se vozili do Baške. U Baški smo najprije posjetili akvarij. Vidjeli smo razne vrste riba, školjaka, rakova, puževa ,ježinaca , morskih zvjezdača… Nakon akvarija kupili smo sladoled i malo namočili noge u moru.  Prava uživancija! Nakon kupanja otišli smo do crkvice sv. Lucije pogledati Bašćansku ploču. Crkvica je bila mala , ali lijepa. Večer je. Krenuli smo do hotela u Puli. Večerali smo malo se prošetali i otišli na spavanje.
        Sedam je sati ujutro! Obukla sam se i otišla na doručak. Nakon doručka krenuli smo u pulsku arenu. Gospođa turistički vodič ispričala nam je sve o areni te smo krenuli u prostoriju gdje su se nalazile posude (amfore, dolije) te spravu za pravljenje vina. S gospođom turističkom vodičicom kasnije smo krenuli u obilazak Pule. Vidjeli smo umanjeni prikaz Pule, Zlatna vrata… No, morali smo krenuti nazad u hotel. Tamo smo se naručali i otišli smo se kupati na plažu. Kupanja se nismo mogli zasititi, no morali smo krenuti na Brijune. Kada smo došli do Brijuna, najprije smo vidjeli kakadua Kokija, no nije baš htio razgovarati pa smo krenuli dalje. Kasnije smo vidjeli spomenik koji prikazuje djevojku kako daje vijenac gospodinu koji je spasio ljude od bolesti. Zatim smo bili u muzeju gdje smo vidjeli razne preparirane životinje, ali i razne Titove slike. Nakon toga vozili smo se s vlakom kroz safari park i vidjeli smo mnoge životinje. Ali ipak, čekali smo onaj najljepši dio, razgovor s Kokijem. Nije baš htio razgovarati, no bilo je zabavno. Zabava je brzo prošla. Morali smo se vratiti u hotel. No, čekalo nas je iznenađenje. Kada smo se navečerali bili smo pozvani u disco club. Jako smo se zabavili , no morali smo poći na spavanje.
            Uslijedio je treći dan.  Doručkovali smo se, riješili smo listiće i krenuli smo na plažu. Kupali smo se cijelo prijepodne. Kasnije smo spakirali kofere, ručali  i krenuli kući. Usput smo posjetili zvjezdarnicu Višnjan na brdu Tičan. Jedan gospodin ispričao nam je sve o zvijezdama i o planetima. Također smo gledali Sunce kroz teleskop. Na kraju smo pojeli hamburger i pomfritiće te popili coca-colu u MC Donaldsu.
           Meni je na izvanučioničnoj nastavi bilo lijepo, zanimljivo i zabavno, a mogla bih to još ponoviti koji put!

Leonarda Krsnik 4.b