ZAVRŠILA JE ČETVRTA GODINA PROJEKTA „ČITAMO MI U OBITELJI SVI“2015.

Autor: Marija Tot, 19. 6. 2015.

Nacionalni projekt „Čitamo mi, u obitelji svi“, koji organizira i potiče Hrvatska mreža školskih knjižničara, završio je i ove školske godine u našoj školi.

Videozapis

Lijepi dojmovi i pozitivna iskustva, doprinijeli su da se nastavi poticanje obiteljskog čitanja učenika trećih razreda uz podršku učiteljice Tatjane Kovačić i knjižničarke Marije Tot. Naprtnjača je na svoje prvo putovanje pošla sa Florijanom Krznarom. Ugodno se smjestila na njegovim leđima sa ciljem da posjeti njegovu obitelj. Vjerovali ili ne, Florijanova obitelj je naprtnjaču doživjela kao novog člana obitelji koji ih je zabavljao i nasmijavao. Florijanu je bilo sve prekrasno: čitanje, druženje i prepričavanje.

Cilj projekta je potaknuti učenike na čitanje i zajedničko uživanje obitelji u čitanju. Razvoj tehnike čitanja i važnosti čitanja. Roditeljima ukazati da je najučinkovitiji način savladavanja tehnike čitanja- zajedničko čitanje. Promocija knjižnice kao multimedijalnog i informacijskog središta škole gdje se ne posuđuju samo lektire. Čitanje potiče inteligenciju, jezični razvoj, obogaćuje rječnik, produbljuje maštu i razvija mnoge druge sposobnosti. Ovim smo projektom još više željeli istaći ulogu školske knjižnice koja osim obrazovne uloge utječe na cjeloživotno učenje. Za kvalitetan odgoj potrebno je da dijete od malih nogu bude u kontaktu s knjigom, vježbamo ga za danas i pripremamo za izazove koji ga čekaju sutra.

Nadahnuti knjigama iz ruksaka, učenici su svojim dojmovima, pjesmama i crtežima ukrasili knjigu dojmova. Najljepši dojam bio je Elene Juračić, najljepšu pjesmu napisao je Florijan Krznar a za najljepši crtež odabran je crtež Anje Hasnaš. Vidi  videozapis u prilogu a slike u foto-galeriji!

Uredila - knjižničarka Marija Tot