Oproštaj od još jedne generacije učenika

Autor: Jasenka Đurić, 4. 7. 2015.

U petak, 3. srpnja, djelatnici OŠ Domašinec ispratili su još jednu generaciju učenika osmog razreda. Na kraju njihova osnovnoškolskog obrazovanja  učenicima, rositeljima  i svim ostalim nazočnima prigodnim riječima obratila se ravnateljica Martina Kivač:

Poštovani roditelji, cijenjeni kolege učitelji i djelatnici škole, i vi najvažniji danas, dragi nam učenici osmih razreda.

Stigao je i taj dan koji vam je koliko tužan zbog velike promjene koja vas čeka u ovom trenutku života, toliko i sretan što jedan dio života ostavljate iza sebe. Dio života u kojem ste osam godina proveli u ovoj zgradi, u kojoj se događalo i lijepo i ružno, i sretno i tužno. Al kad svi zajedno stavimo ruku na srce vidjet ćemo da je lijepih i pozitivnih stvari bilo toliko da se na ove malo manje lijepe ne treba ni obazirati. Četiri godine bili ste dio razredne nastave, vaše učiteljice Sandra, Tatjana i Štefica, koje ovom prilikom i pozdravljam, vodile su vas i pripremale za prvu promjenu koja vas je čekala u školovanju, a to je bila, za učenike iz Dekanovca i Turčišća dolazak iz male škole među zidove ove velike Škole, a za učenike iz Domašinca odlazak i privikavanje na nove izazove. Pozdravljam i vaše sadašnje razrednike Simonu i Daria te biše razrednike Miru i Dušana i zahvaljujem im što su vas vodili u izazovima predmetne nastave. U našoj školi  vi ste učili od nas ali i mi od vas.

Svaka generacija iza sebe ostavlja svoj trag. Ostavili ste ga i vi. Bili ste generacija sa iznimnim učenicima. Učenicima koji su se isticali u mnogim stvarima. Generacija koja je iznjedrila učenika koji je bio na državnom natjecanju iz matematike, generacija koja ima dobre sportske uspjehe, glazbene uspjehe, generacija koja je drugima pomagala s osmijehom na licu, generacija koja je imala učenike aktivne na mnogim poljima. Vjerujem da ste u ovoj školi ostvarili mnoga zadovoljstva – al nemojte zaboraviti da je od ocjena važnije znanje, i da je iznimno važan i odgoj i osjećaj za pravedno.

Dragi osmaši, ja vam svima želim da upišete željene srednje škole, da svoj život nastavite onako kako vi to želite. Budite uspješni u školi i poslu koji ste izabrali, a mi ćemo pratiti vaše uspjehe i ponositi se njima jer ipak ste osam godina bili dio i naših života.

Poštovani kolege, vama u ime učenika, svih dosadašnjih ravnatelja i u svoje ime zahvaljujem što smo još jednoj generaciji utrli put znanja i odgovornosti. Pamtite ih i kao zaigranu djecu i kao odgovorne članove društva. Pamtite ono dobro u njima, a ono malo manje dobro izbrišite iz sjećanja. Ispratimo zajedno ovu generaciju i pripremimo se za one nove koje nam dolaze.

Dragi roditelji, osam godina je uz vaš dom, drugi dom vašoj djeci bila ova škola. Zahvaljujem vam na suradnji, pomoći i poštovanju. Zajedno smo ih odgajali, zajedno smo im pokušali posvjestiti vrednote. Danas oni od naših i vaših, postaju samo vaši. Budite im pozitivan model, podrška i primjer. Vodite ih pravim putem i osluškujte njihove potrebe. Anulirajte negativnosti da se ne ponavljaju greške koje su se dogodile. I Vama želim puno sreće, mudrosti i pronicljivosti da uvijek znate pomoći i usmjeriti vašu djecu, da im budete podrška i vodilja kroz život.

Svima još jednom zahvaljujem!