POSJET VUKOVARU

Autor: Nina Zrna, 13. 11. 2015.

Učenici osmih razreda  krenuli su na terensku nastavu u Vukovar u vremenu od 2.11. do 3.11.2015. Terensku nastavu organizirao je Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar. Okupili su se ispred škole u 3:45, a sam polazak je bio u 4:00. Nakon šestosatnog putovanja stigli su do svog odredišta. Prvo su odslušali predavanja o samom ratu, ratnim etapama i povodu rata. Posjet bolnici bio je drugi po redu, u bolnici su vidjeli prave strahote Domovinskog rata. Iako su tamo bile samo lutke, sve se dojmilo stvarno. Nakon posjeta bolnici krenuli su do dvorca Eltz u kome su vidjeli mnoge znamenitosti tog područja. Po završetku razgledavanja dvorca, pošli su u Muzej Vučedolske kulture. Odsjeli su u Hostelu Zagreb, zvanim još i Hostel Borovo jer se nalazi u Borovu Naselju. Drugi dan su se odjavili iz hostela, a doručak je bio vrlo ukusan i bogat. Nakon doručka krenuli su na Memorijalno groblje, a zatim na Ovčaru.  Na Ovčari su minutom šutnjom odali počast poginulima, a saznali su da je najmlađi poginuli imao samo 16 godina. Krenuli su na ručak, a nakon ručka isplanirana je bila Škola mira. Predavanje je održao gradonačelnik grada Šibenika. Naša škola se u kvizu znanja pokazala vrlo dobra i osvojila je pohvalno treće mjesto. Po završetku kviza, krenuli su put Domašinca. Sigurno su se vratili kući.

Dijana Tot, 8.a

Neke od fotografija snimljenih tijekom posjeta Vukovaru možete vidjeti klikom na poveznicu.

« Ožujak 2024 »