Vjeronaučni kutak

Zaziv Duha Svetoga na početku nove vjeronaučne i školske godine

Autor: Kristina Kobal, 11. 9. 2023.

Naši učenici nakon što su se u školi susreli sa svojim prijateljima,  nastavnicima, učiteljicama i upoznali se sa radom i rasporedom u novoj školskoj godini radosno su pohrlili u crkvu. Učenicima se pridružila i naša ravnateljica Martina Kivač, vjeroučiteljice  i nekoliko učiteljica.

U nedjelju, 10. rujna 2023. slavljena je misa sa zazivom Duha Svetoga za sve učenike, nastavnike i profesore OŠ Domašinec.

Blagoslov i zaziv Duha Svetoga naš je ljudski vapaj Bogu bez kojega ne možemo ništa.

Na početku nove školske godine očekujemo mnoge radosne i lijepe trenutke, ali nas prate sigurno i mala strahovanja i neizvjesnosti. Radujemo se novom početku i svim lijepim događajima  koje očekujemo da će nam se dogoditi. S druge strane, strahujemo pred težim zadaćama i trenutcima. Bojimo se da nećemo moći svladati sve što se od nas traži, nedostaje nam ponekad sigurnosti i samopouzdanja.

Zato smo zajedno došli u Božji dom –Župu Svih Svetih Dekanovec, moleći da nas Bog osnaži i izlije na nas Duha Svetoga kako bismo hrabro koračali ovom školskom godinom.

Kroz biblijska čitanja, razmišljanja, molitvu, pjesmu, radosno smo i s vjerom molili našeg Učitelja Isusa Krista da preuzme  vodstvo u našemu životu.

Župnik Ivan Mikulan, u svojoj je homiliji, podsjetio na važnost ljubavi u našem životu.

Isus ne nudi prijedlog ili tumačenje, nego zapovijed kojom postavlja novo mjerilo ljubavi.

Projekt kršćanskog života  pronalazi svoje uporište u zapovijedi ljubavi koja u sebi objedinjuje sav zakon, kako onaj Starog zavjeta tako i onaj Novog zavjeta.

Djelotvorna i primjerom pokazana ljubav ispunjenje je i poziv svakoga od nas.

Na to je pozvao nas odrasle ali i sve učenike naše škole.

Čitavu misu pjevanjem je animirao dječji crkveni zbor pod vodstvom vjeroučiteljice Vedrane Vuk Tomac.

Na svršetku slavlja, župnik Ivan Mikulan je zahvalio svima na sudjelovanju te poželio učenicima i učiteljima sretan i blagoslovljen početak nove školske godine uz Božji blagoslov, mudrost i snagu Duha Svetoga.

„Nikome ništa ne dugujte, osim da ljubite jedan drugoga: jer onaj tko drugoga ljubi, ispunio je zakon.“

Rimljanima 13:8